Jesteś tutaj: HomeWagi samochodoweWyposażenie dodatkoweProgram GSW do wagi samochodowej

Program GSW do wagi samochodowej

DrukujEmail
1-2d.gif
Szczegóły produktu

Program GSW  to nowoczesne, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe służące do obsługi ważenia w trybie statycznym na wadze samochodowej, kolejowej i podkładkowej (osiowej).


Zaprojektowane z myślą o bardzo łatwej obsłudze oraz wydajnej pracy w sieci. Przejrzysty interfejs użytkownika pozwala łatwo opanować obsługę programu także pracownikom, którzy na co dzień nie mają dużej styczności z komputerami.


Program GSW Standard świetnie sprawdza się w małych firmach posiadających jedną wagę jak i w przedsiębiorstwach o większej liczbie wag i bardzo dużym natężeniu ruchu na wagach (np. kopalnie, żwirownie, firmy dystrybucyjne i produkcyjne).


Wersja STANDARD

Obsługa do trzech wag jednocześnie

Program GSW może jednocześnie obsługiwać trzy terminale wagowe. Dla każdej z wag możliwe jest wykonywanie ważeń pojedyńczych, podwójnych (wjazd/wyjazd), wielokrotnych, usługowych oraz tarowanie. Możliwa jest jednoczesna obsługa wagi samochodowej oraz kolejowej z tego samego stanowiska komputerowego.
Unikalną funkcją programów GSW jest tzw. wirtualna waga - rozwiązanie to w przypadku pracy w sieci umożliwia wykonywanie ważeń na komputerach, które nie są bezpośrednio podpięte do miernika wagowego. Mechanizm wirtualnej wagi umożliwia podgląd wskazań wagi w czasie rzeczywistym.

Praca w sieci

Zastosowane technologie umożliwiają łączenie dowolnej ilości stanowisk w sieć oraz współpracę programów w wersji Standard, Eco i Automat.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, szybkiego i bardzo wydajnego serwera bazodanowego możliwa jest swobodna praca w sieci oraz bezpieczne gromadzenie bardzo dużej ilości danych. Program bez problemu radzi sobie z obsługą procesu ważenia w przedsiębiorstwach gdzie średnio wykonuje się 200 000 ważeń rocznie.

Obsługa kamer

Program GSW zawiera zaawansowany mechanizm obsługi źródeł video pochodzących z następujących urządzeń: karty przechwytywania obrazu, kamery IP, enkodery MPEG 4 z interfejsem USB, sieciowe kamery USB (webcams), kamery firewire (IEEE1394), kamery HD, karty telewizyjne, karty DeckLink.
Użytkownik standardowo może podłączyć 4 źródła video (4 kamery). Przez cały czas działania programu operator wagi widzi podgląd z kamer online. Zdjęcia przypisywane są do ważeń w momencie zatwierdzenia ważenia.

Raporty

Algorytm raportowania umożliwia tworzenie dowolnych szczegółowych i sumarycznych zestawień z wykonanych ważeń. Program pamięta wszelkie zmiany jakie wykonywane były dla danego ważenia (np. zmiana nr rejestracyjnego, zmiana nazwy ważonego produktu) oraz operatora wagi, który dokonał zmiany. Na podstawie historii zmian można wygenerować raport nadzorczy, który zawiera szczegóły wykonywanych operacji (np. listę zmian ważeń z danego okresu dla danego kontrahenta).
Program posiada również funkcję tworzenia raportów z ważeń anulowanych (usuniętych).
Wraz z programem dostarczona jest przeglądarka raportów. Raporty mogą być eksportowane do formatu: Adobe PDF, Microsoft Excel, RTF, CSV.

Konfigurowalne tabele bazy danych

Do wykonania ważenia przy domyślnej konfiguracji programu potrzebne są trzy informacje:

 • nr rejestracyjny pojazdu lub numer wagonu,
 • kontrahent
 • produkt.

Jeżeli jednak informacje te są niewystarczające, to program GSW dzięki funkcji konfigurowalnych tabel bazy danych umożliwia przypisanie do jednego ważenia do 8 informacji.

Import / eksport danych

Program GSW posiada narzędzia umożliwiające import danych z zewnętrznych źródeł. Funkcja importu umożliwia pobranie danych do wszystkich aktywnych tabel (kontrahenci, produkty, ...). Plik importu można w bardzo prosty sposób przygotować np. w programie Microsoft Excel.
Funkcja eksportu danych dostępna jest dla wszystkich aktywnych tabel (kontrahenci, produkty,...) oraz dla listy ważeń. Dane mogą zostać zapisane do nastepujących formatów: xls (Microsoft Excel), csv, txt, html. W przpadku zapisu danych do formatu xls program Microsoft Excel nie musi być zainstalowany na komputerze (GSW tworzy pliki xls z pominięciem narzędzi dostarczanych przez firmę Microsoft).
Program GSW posiada również funkcję eksportu danych po każdym zakończonym ważeniu - jest to bardzo przydatna opcja w przypadku łączenia programu GSW z oprogramowaniami fakturowo-księgowymi.

Obsługa wyświetlaczy zewnętrznych

Niektóre modele terminali wagowych wyposażone są tylko w jeden port szeregowy. W przypadku takim przeważnie niemożliwa jest jednoczesna współpraca miernika wagowego z programem komputerowym oraz wyświetlaczem zewnętrznym. Program GSW zawiera moduł obsługi wyświetlacza zewnętrznego (pobierana masa z miernika wagowego przekazywana jest na inny port szeregowy) dzięki czemu użytkownik wagi nie musi rezygnować z wyświetlacza w przypadku chęci posiadania oprogramowania.

Obsługa szlabanów, sygnalizatorów i innego wyposażenia

Program GSW przystosowany jest do obsługi różnych urządzeń zewnętrznych służących do usprawnienia ruchu na wadze. Sterowanie urządzeniami odbywa się za pomocą specjalnego sterownika. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat możliwości współpracy GSW z urządzeniami automatyki przemysłowej wyślij zapytanie lub zadzwoń - chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Wersje językowe

Program GSW jest przygotowany do obsługi każdego języka. Standardowo dostępna jest wersja polska, angielska, niemiecka i czeska - na życzenie klienta możemy przygotować program w dowolnej wersji językowej.
Jedną z unikalnych cech programu GSW jest możliwość wydruku większości znaków charakterystycznych dla danego języka (znaków diakrytycznych) na drukarkach igłowych w trybie tekstowym bez konieczności zmiany strony kodowej drukarki.

Obsługa magazyny - opcja dodatkowa

Program GSW posiada funkcję obsługi magazynu. Użytkownik ma możliwość zdefiniowania dowolnej ilości magazynów. Do każdego magazynu można dodać dowolną liczbę produktów. Program z aktywną funkcją obsługi magazynu pilnuje aby każde ważenie zostało przyporządkowane do któregoś z magazynów - podczas ważenia danego produktu program sam zaproponuje tylko te magazyny, do których dany produkt został wcześniej przypisany.
Z okna podglądu stanów magazynowych można wygenerować raport dla produktu w danym magazynie w dowolnym przedziale czasowym.

Rejestracja obecności masy na wadze - opcja dodatkowa

Funkcja rejestracji obecności masy na wadze może być przydatna w sytuacjach kiedy właściciel wagi chce mieć większą kontrolę nad przepływem towarów przez wagę.

Moduł rejestracji zapisuje następujące informacje:

 • datę i godzinę wystąpienia masy większej od 200 kg (w przypadku zainstalowania kamer zapisuje również zdjęcia)
 • czas pracy komputera (od/do) wraz z danymi zalogowanego operatora
 • czas braku transmisji z miernikiem wagowym

Użytkownik programu posiadający uprawnienia Administratora ma do dyspozycji w programie specjalny panel, na którym w przejrzysty sposób przedstawiony jest zapis operacji wystepujących na wadze w danym okresie czasu.
Istnieje możliwość dostępu do wyników rejestracji masy przez Internet.

Dostęp do danych przez Internet - opcja dodatkowa

Program GSW wyposażony jest w moduł umożliwiający dostęp do danych przez sieć Internet. Właściciel wagi/wag może mieć dostęp do listy ważeń i możliwość wykonywania raportów z dowolnego miejsca mając do dyspozycji jedynie komputer podpięty do sieci internetowej. Moduł internetowy dostępny jest za dodatkową opłatą.

Wymagania systemowe

 • Intel Pentium III lub odpowiednik
 • 512 MB RAM lub więcej
 • 50 MB dostępnej przestrzeni na dysku twardym
 • napęd CD ROM lub DVD ROM
 • jeden wolny port USB
 • monitor SVGA lub w wyższej rozdzielczości
 • Microsoft Windows 2000, XP, Vista, 7 (32 oraz 64 bit)
 • minimum jeden port szeregowy zainstalowany w systemie (fizyczny lub wirtualny)

Wersja ECO

Program GSW Eco jest nowoczesnym, specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym służącym do obsługi ważenia w trybie statycznym na wadze samochodowej, kolejowej i podkładkowej (osiowej).
GSW w wersji Eco zawiera wszystkie mechanizmy wersji Standard (opisane powyżej).

Dodatkowo posiada:

 • funkcję obsługi zanieczyszczeń (w % i kg),
 • funkcję ostrzegania o przeładowaniu pojazdu
 • możliwość drukowania różnych typów kwitów w zależności od ważonego towaru.

Funkcja obsługi zanieczyszczeń znajduje zastosowanie np. w przedsiębiorstwach skupujących złom.
Użytkownik programu GSW w wersji Eco ma możliwość tworzenia raportów wagowych (szczegółowych i sumarycznych) z uwzględnieniem wartości zanieczyszczenia.


 Wersja ORANGE

GSW w wersji Orange stosowany jest wszędzie tam gdzie obsługa wagi samochodowej jest ściśle powiązana z gospodarką odpadami (np. składowiska odpadów). Program zawiera aktualny katalog odpadów oraz generuje karty ewidencji odpadów i przekazania odpadów.


Wersja AUTOMAT

Każdy system wagowy może być dostosowany do wykonywanie ważeń bez udziału operatora wagi. W najprostszej wersji sterowanie ruchem na wadze odbywa się za pomocą sygnalizatorów drogowych lub szlabanów. W bardziej złożonych aplikacjach dodatkowo wykorzystuje się elementy służące do sprawdzania pozycji samochodu na wadze, zewnętrzne urządzenia drukujące czy komponenety wspomagające identyfikację ważonego pojazdu (karty magnetyczne, kamery, automatyczne rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych, itp.).  Do nadzoru i sterowania tami system służy oprogramowanie w wersji Automat.Pobierz wersję demonstarcyjną:

GSW wersja Standard - demo

GSW wersja Eco - demo

© Elektroniczne Wagi Przemysłowe Sp. z o.o. Sp. K.

Baner dotacja unijna